Archive from Ocak, 2016
Oca 20, 2016 - İş    Seminer… için yorumlar kapalı

Seminer…

Malatya Tabip Odasında İÜ Eğitim Fakültesinden Doç. Dr. Nesrin SİS’in sunacağı BİLİM DİLİ OLARAK TÜRKçE seminerindeyiz… 

 

Oca 18, 2016 - İş    Elazığ KBM OGG Toplantısı için yorumlar kapalı

Elazığ KBM OGG Toplantısı

2016 yılı OGG toplantılarının ilkini Elazığ ‘da yaptık… 

  

Oca 17, 2016 - İş    KADEM… için yorumlar kapalı

KADEM…

KADEM Derneği Malatya Temsilciliği tarafından düzenlenen “Akademi ve Liderlik” konulu çalıştaydayız… 

 

Oca 13, 2016 - İş    Seminer… için yorumlar kapalı

Seminer…

Tabip Odasinda IU Muhendislik Fak’den Prof. Dr. Nusret TAN’in sunacagi ROBOT KONTROL SISTEMLERI VE UYGULAMA ALANLARI seminerindeyiz… 

 

Oca 10, 2016 - İş    2015 yılı basın değerlendirmesi… için yorumlar kapalı

2015 yılı basın değerlendirmesi…

Kızılay Malatya Şube Başkanlığı tarafından organize edilen basın kahvaltısına Şube Başkanı Av.M. Umut YALÇIN, Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Osman Özgül, Kan Bağış Merkezi Müdürü Dr. Hakan Yılmaz, yönetim kurulu üyeleri Ramazan Soylu, Mehmet Çığrık, Erdal Uslu, Gazal Karalı, Dr. Deniz Akdeniz Topçu, Osman Korkut, Rahime Akar, İbrahim Gür, Şükrü Özmarasalı, Mehmet Karanfil, Derya Aslan’ın katılımları ile gerçekleşti.Basın kahvaltısında söz alan Güney Batı Anadolu Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr.Osman ÖZGÜL söz alarak;

1 Mart 2014 tarihi itibariyle faaliyetlerine bölge kan merkezi olarak başlayan birimimizde 2015 yılı içerisinde ciddi yatırımlar yapılmıştır.

2014 yılına oranlayacak olursak 2015 yılında kan bağışı sayışımızda %43, kan ve kan ürünlerinin saklanacağı alanlarda (depo) %80 oranında artış olmuştur.
2015 yılında 51098 ünite kan bağışı, yaklaşık 3500 kişilik kök hücre başvurusu alan bölgemizde Malatya, Elazığ ve Adıyaman illerinin kan ve kan ürünleri ihtiyacı karşılanmıştır. İhtiyacın karşılanamadığı durumlarda Türkiye deki diğer Bölge Kan Merkezlerinden ilimize Türk Hava Yolları aracılığı ile kan tedariki yapılmıştır.
Bölgemizde bağışlanan kanların %90’ı il merkezindeki meydanlarda ve Kan bağışı otobüslerinde gerçekleşmiş olup geriye kalan %10 luk kısım ise Kan Bağışı Merkezlerimiz aracılığı ile olmuştur.
Duyarlı vatandaşlarımızı “Kan acil değil sürekli ihtiyaçtır” sloganıyla bu soğuk kış günlerinde ihtiyacı olan hastalar için kan bağışı ekiplerimize davet ediyorum.
  

Oca 6, 2016 - Kişisel    Seminer… için yorumlar kapalı

Seminer…

Malatya Tabip Odasında İÜ İlahiyat Fak’den Prof. Dr. Saffet SANCAKLI’nın sunacağı HADİSİN DİNDEKİ YERİ seminerindeyiz…